آبی بزرگ

استقلال، تاج فوتبال ایران

پرسپولیس هم شش تایی شد!

پرسپولیس با دایی در پی ثبت رکوردهای باختن!

دومین هت تریک علی دایی: پرسپولیس برای سومین بار پیاپی باخت. با شکست سنگین امروز پرسپولیس مقابل پیکان، تعداد باخت‌های این تیم به عدد شش رسید تا پرسپولیس در باختن شش‌تایی شود! (توضیح: اولین هت تریک علی دایی شکست مقابل سه مربی استقلالی ـ مظلومی، مرفاوی و قلعه‌نویی ـ بود).

پرسپولیس دیگر این بار چه بهانه‌ای داشت؟ داور مسابقه سعید مظفری‌زاده بود ـ پرسپولیسی‌ترین عضو جامعه‌ی داوری که همیشه در مقاطع بحرانی با سوت‌هایش به داد پرسپولیس رسیده. اما امروز هم مظفری‌زاده نتوانست به داد پرسپولیس برسد. روی نیمکت پیکان مربی‌ئی به نام حمید علیدوستی نشسته بود ـ مردی کارکشته و باهوش که آمد ثابت کند آنقدر توانایی‌های فنی دارد که علیرغم برتری پرسپولیس در بازی‌های خارج از مستطیل سبز (باز‌ی‌های پشت پرده را می‌گویم) تیم سرخپوش تهرانی را به توپ ببندد و بلایی به سر پرسپولیس بیاورد که تا سال‌های سال همچون کابوس در اذهان پرسپولیسی‌ها باقی بماند.

پرسپولیس بازی بعدی خود را مقابل تراکتورسازی در شهر تبریز برگزار خواهد کرد ـ یک بازی حیثیتی که آذربایجانی‌های باغیرت هم‌قسم شده‌اند توهین‌ها و ناسزاهای نژادپرستانه‌ی پرسپولیسی‌ها را داخل زمین و با گل‌های فراوان پاسخ دهند. اگر سرمربی قرمزدوست تراکتورسازی تعلق خاطر خود به پرسپولیس را فراموش کند و در آن بازی فقط به انتقام از پرسپولیس و ادب کردن این تیم بی‌شخصیت و هواداران بی‌هویت آن فکر کند، باید مطمئن باشد که هواداران پرشور تبریزی از نبرد تراکتور با پرسپولیس استقبالی بی‌سابقه خواهند کرد و اینچنین روی سکوها و داخل زمین بازی، چنان جهنمی برای پرسپولیس برپا خواهد شد که سنگین‌ترین باخت تاریخ باشگاه پرسپولیس را رقم بزند. امیدوارم که همینطور باشد و مثل بازی برگشت سال قبل، کمالوند با اتخاذ تاکتیک اشتباه به پرسپولیس حال ندهد!

 

استقلالی‌ها می‌تازند!

۱.

استقلال توانست با اتکا به درخشش ستارگانش و روشن شدن ماشین گل‌زنی برهانی، پاس را شکست دهد و با ۳۳ امتیاز فعلاً در رده‌ی دوم جدول قرار گیرد. استقلالی که کارشناسان پرسپولیسی متفق‌القول بودند که امسال باید برای سقوط نکردن بجنگد، اکنون با دو باخت به همراه تیم‌های اصفهانی کم‌ترین باخت را در کارنامه‌ی خود دارد.

استقلال اگرچه در این بازی در هجوم‌ها بسیار موفق‌تر از بازی‌های قبلی نشان داد و زهردارتر بود، اما برای اینکه در نیم فصل دوم عملکرد بهتری داشته باشد، نیاز به تغییر در کادرفنی (اضافه شدن نامجومطلق و یک مربی متخصص در امور دفاعی) و جذب دو بازیکن (مهاجم و هافبک بازیساز) دارد تا بتواند در پایان لیگ یکی از دو تیم برتر لیگ دهم باشد و حضور خود را در لیگ قهرمانان آسیا استمرار بخشد.

در مجموع، استقلال به خاطر شخصیت تیمی‌اش حتی در روزهایی هم که خوب بازی نمی‌کند نتیجه می‌گیرد. این است فرق استقلال با تیم‌هایی نظیر پرسپولیس و رئال مادرید!

۲.

یک حسنی که ژنرال قلعه‌نویی دارد این است که تیم‌هایش مثل بارسلونا فوتبال بازی می‌کنند ـ زیبا،‌ شناور و کوبنده. بعد از علی دایی، مایلی‌کهن دیگر مربی پرسپولیسی بود که ژنرال او را چهارتایی کرد تا پرسپولیسی‌ها در دو بازی پیاپی هشت‌تایی شوند! بله، سپاهان با نتیجه‌ی ۴ بر ۱ سایپا را نیز در هم کوبید تا به ذوب‌آهن نشان دهد که جام قهرمانی لیگ دهم متعلق به یکی از دو تیم استقلال یا سپاهان خواهد بود. البته ما و سپاهان که ندارد. امیرخان جام ببرد افتخارش مال ما استقلالی‌ها خواهد بود.

۳.

صمد مرفاوی هم این روزها با مس کولاک کرده! وقتی در هفته‌های ابتدایی مس پشت سر هم می‌باخت، روزنامه‌های متمایل به پرسپولیس از سقوط احتمالی مس به همراه استقلال به لیگ پایین‌تر مطالبی می‌نوشتند، اما اکنون مس هفته‌هاست که رنگ باخت به خود ندیده و بعد از استقلال، سپاهان و ذوب‌آهن کمترین باخت را دارد.

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 18:54  توسط بابی آتزورو  |